Οι καλοκαιρινές διακοπές έφτασαν στο τέλος τους και στο Τ.Ε.Γ. Ουλμ είμαστε έτοιμοι να υποδεχτούμε τη νέα σχολική χρονιά. Τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2016 αρχίζουν τα μαθήματα ελληνικής γλώσσας και πολιτισμού, σύμφωνα με το πρόγραμμα που ανακοινώθηκε κατά τη λήξη του προηγούμενου σχολικού έτους.

Παρακαλούνται όλοι/ες οι μαθητές/τριες, κατά τη διάρκεια των μαθημάτων της πρώτης εβδομάδας, να έχουν μαζί τους ένα τετράδιο (πρόχειρο) και την κασετίνα τους με τα υλικά που έχουν ζητηθεί. Τις πρώτες κιόλας ημέρες λειτουργίας του σχολείου μας φιλοδοξούμε να έχουμε και να διανείμουμε τα βιβλία που θα χρησιμοποιήσουμε φέτος. Μέσα στις επόμενες ημέρες θα ανακοινωθεί η ημερομηνία του αγιασμού, καθώς και η ημερομηνία της ενημερωτικής συνάντησης γονέων και της συνέλευσης του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων.

Ευχόμαστε ολόψυχα η νέα σχολική χρονιά να είναι γεμάτη χαμόγελα, πρόοδο και επιτυχίες για όλα τα παιδιά μας!